Obchodné, dodacie a platobné podmienky

OBJEDNÁVKA
Kúpna zmluva na základe ktorej je realizovaný predaj tovaru predávajúcim kupujúcemu vzniká až na základe záväzného potvrdenia Vami zaslanej záväznej objednávky. Za záväzné sa považuje až e-mailové, prípadne telefonické potvrdenie, a to také, ktoré je realizované po predchádzajúcom odoslaní elektronickej objednávky (potvrdenie o prijatí objednávky do systému www.dio.sk sa považuje za záväzné zo strany kupujúceho). Potvrdenie objednávky vykonáva spravidla predávajúci po overení dostupnosti a termínu dodania požadovaného tovaru. Po tomto potvrdení objednávky kupujúcemu sa stáva objednávka záväzná aj pre predávajúceho.
Predávajúcim potvrdená objednávka (alebo jej časť) je považovaná za záväznú pre obidve strany, ak nedôjde k porušeniu podmienok dohodnutých v čase potvrdenia. Za podstatné podmienky sa považujú hlavne obsah objednávky (presná špecifikácia tovaru, jeho počet, farebné prevedenie,...), cena za tovar a prepravu, spôsob a termín doručenia.
Minimálna suma pre uskutočnenie objednávky je 3,32 eura (100,- Sk alebo Kč ), pri sumách vyšších ako 66,- eur (2.000,- Sk alebo Kč) realizujeme objednávku až po obdržaní platby na vystavenú predfaktúru. Platí to rovnako pre Českú ako aj Slovenskú republiku.
Dobrý Internetový obchod si vyhradzuje právo v odôvodnených prípadoch neprevziať alebo neuskutočniť objednávku bez vysvetlenia, vždy však na túto skutočnosť upozorní zákazníka.

DODACIE PODMIENKY
Dodávky predmetu plnenia (objednaného tovaru) budú podľa dostupnosti produktov a prevádzkových možností predávajúceho realizované v čo najkratšom termíne, zvyčajne do 1-5 pracovných dní od záväzného potvrdenia objednávky, vo výnimočných prípadoch môže byť dodacia lehota dlhšia, po dohovore s kupujúcim.
Miesto odberu je stanovené na základe objednávky kupujúceho. Za splnenie dodávky sa považuje dodanie predmetu plnenia na uvedené miesto. Súčasťou dodávky nie je inštalácia predmetu plnenia. Dopravu na adresu určenia zaisťuje predávajúci. Zásielka s tovarom vždy obsahuje daňový doklad, podľa druhu tovaru návod na používanie výrobku a záručný list.

Dodacie lehoty:
Priemerná doba expedície nášho tovaru sa pohybuje v rozmedzí 1-10 dní, v závislosti od množstva tovaru (aby ste nestrácali čas chodením na poštu, v prípade väčších objednávok Vám ich v rámci dodacej lehoty posielame naraz), ale teoreticky sa môže predĺžiť. Pri knihách je to spravidla 1-3 dní, pri ostatných druhoch tovaru to môže trvať dlhšie. V takomto prípade Vás vopred upozorníme e-mailom alebo telefonicky na zmenu dodacej lehoty Vášho tovaru a budete mať možnosť objednávku stornovať, prípadne zmeniť si vybratý tovar za iný.
V zriedkavých prípadoch sa stáva, že Vašu objednávku nie sme shopní vybaviť, lebo medzičasom môže byť tovar vyradený z predaja výrobcom alebo dodávateľom bez toho, aby nás o tom upovedomil. V takomto prípade Vás tiež budeme bezodkladne informovať a budete mať možnosť objednávku stornovať alebo vybrať si podobný tovar.
K expedičnej dobe si musíte pripočítať čas (2-3 dni) potrebný na doručenie pri zaslaní poštou, pri dodaní kuriérom je to jeden deň. Pri doručení zásielky kuriérom je vhodné uviesť do adresy doručenia mobilné telefónne číslo (doporučujeme priamo vo formulári záväznej objednávky), aby sa vedel náš pracovník, prip. kuriér, s vami dohodnúť na presnom čase a mieste dodania tovaru. Taktiež doporučujeme uviesť adresu, na ktorej sa cez deň zdržujete, nakoľko kuriér vykonáva donášku spravidla počas normálneho pracovného času.
Pri preberaní tovaru priamo u nás, si taktiež s Vami dohodneme hodinu prebratia tovaru. Je to preto, aby sme sa Vam v tomto čase mohli venovať. Výnimočne je možné dohodnúť aj prevzatie tovaru mimo bežnej pracovnej doby. Prosíme dodržte tento čas, alebo nás dostatočne s predstihom informujte, ak sa Vám program v priebehu dňa zmení a Vy sa nemôžete v určený čas dostaviť.

Dodatky a zmeny obchodných podmienok:
Svoje pripomienky na ďalšie skvalitnenie služieb, prípadne iných návrhov na vylepšenie nákupného systému môžete využívať email dio@dio.sk. Dobrý Internetový Obchod si vyhradzuje právo zmeniť pravidlá. Po akejkoľvek takejto zmene zverejníme zmenené pravidlá na tejto stránke a tak Vás o tejto zmene informujeme. Nové zmenené pravidlá vstúpia do platnosti automaticky po zverejnení na týchto stránkach. Inak sa pravidlá nemôžu meniť s výnimkou, keď sa obidve strany vzájomne dohodnú vopred, spravidla písomnou formou. Vaše ďalšie používanie služieb po zverejnení zmenených pravidiel na tejto stránke potvrdzuje Váš súhlas s novými pravidlami.

STORNO OBJEDNÁVKY
Storno objednávky zo strany kupujúceho:
bližšie v časti Zrušenie objednávky a nákupu

Storno objednávky zo strany predávajúceho:
bližšie v časti Zrušenie objednávky a nákupu

ODSTÚPENIE OD KÚPNEJ ZMLUVY (zásielkový obchod)
bližšie v časti Zrušenie objednávky a nákupu

Poštovné a balné:
Poštovné hradíte podľa objednaného druhu služby a rýchlosti s akou požadujete tovar mať u seba.
Bližšie nájdete v časti Poštovné a balné

ZODPOVEDNOSŤ ZA VADY TOVARU A ZÁRUKA
Viď Záruky a reklamácie.

PROVÍZNY SYSTÉM, alebo ako u nás zarobíte na každom nákupe
Viď Provízny systém.

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV
Rešpektujeme vaše súkromie. Aby sme Vám mohli ponúknuť hodnotné služby, potrebujeme poznať niektoré vaše osobné údaje. Nasledovné údaje chránime pred zneužitím a zaručujeme vám, že ich nikdy neposkytneme tretiemu subjektu a použijeme ich v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov len na komunikáciu s Vami:
 • vaše kontaktné informácie
 • údaje o vašich nákupoch. Používaním tohoto internetového obchodu súhlasíte so zhromažďovaním a používaním informácií o Vás a vašich nákupoch za vyššie stanovených podmienok.
  Registráciou zákazníka, žiadateľa o novinky, účastníka ankety a ďalších iných foriem registrácie automaticky súhlasíte, že môžete byt informovaný o novinkách v našom internetovom obchode e-mailom alebo telefonicky. Ak si naďalej nebudete želať tieto informácie, máte možnosť kedykoľvek ich zasielanie ukončiť podľa postupu uvedeného v každej takto zasielanej správe.
  Prístup k službám, údajom o realizovaných objednávkach Vami ako aj o províziach z objednávok Vašich priateľov sa uskutočňuje cez kombináciu užívateľského mena-čísla a hesla. Používaním systému sa zaväzujete, že Vy a Vaša kontaktná osoba zachováte v tajnosti svoje vlastné užívateľské meno-číslo a heslo, a že nedovolíte žiadnej neoprávnenej osobe využívať tieto služby určené len Vám. Súhlasíte s tým, že nás budete okamžite informovať o každom porušení bezpečnosti, o ktorom ste sa dozvedeli.
  Náš internetový obchod si vyhradzuje právo ustúpiť od záruky bezpečnosti v prípade napadnutia serveru neznámym páchateľom (hekerom). Iba v takom prípade neplatia vyššie uvedené pravidlá manipulácie s dátami.

     Dôležité upozornenie!
  Farebnosť obrázkov tovarov, ktoré vidíte na svojej obrazovke nemusí zodpovedať skutočnému farebnému prevedeniu, nakoľko každý z počítačov má iné nastavenie, používa iný hardware a iné farebné vyladenie monitora. V závislosti od toho môže dôjsť aj k odchýlke vo farebnom podaní jednotlivých tovarov.
  V prípade, že pri tovare nie je použitá skutočná fotografia výrobku, je pri ňom vždy poznámka, že sa jedná len o ilustračnú fotografiu, prípadne je výrobok bez fotografie. • doporučené rozlíšenie 1024x768, © DIO, 2004, doporučený prehliadač: IE 5 a viac, © webmaster DIO, www.dio.sk
  Stránky alebo ich časť, vrátane skriptov chránených copyrightom, možno použiť len po písomnom súhlase!